Sezóna plná premiér pokračuje
Březen bude v Exilu speciální. Sešly se nám totiž hned dvě premiéry! Kromě nich nás čeká další recitál, tentokrát na téma muzikálů, řada představení a opět u nás budou hostovat soubory Triarius a Paleťáci. Přečtěte si víc a brzy na viděnou v Exilu!

Program březen 2024
Cesta do Benátek

Úterý 5. 3. od 19:00

Posmutnělá norská komedie v české premiéře. Starší bezdětní manželé spolu kdysi hodně cestovali. Po celý život spolu žili jen literaturou a uměním, na sklonku života mají ale řadu problémů, které před sebou navzájem skrývají… 

VSTUPENKY
Muzikálový recitál

Středa 6. 3. od 19:00

V pořadí třetí recitál Divadla Exil tentokrát nabídne muzikálové melodie za doprovodu klavíristy Martina Kudrny a autorských básní Anny Řehůřkové. Přijďte si společně s našimi herečkami Simonou Andrejsovou, Karolínou Davidovou, Věrou Hlouškovou a Radkou Chladovou zazpívat důvěrně známé hity. Večerem provází improvizátor Filip Appl.

VSTUPENKY
Odvrácená strana Měsíce
 
Pátek 8. 3. od 19:00
Černá komedie o vzpomínkách na sex, drogy a rokenrol, na kapely, které hrály o něčem, na beatové mše s elektrickým varhanami Jonika z NDR... Dá se mládnout zevnitř? A kdo udělá z mamánka muže?

VSTUPENKY
Já je někdo jiný (premiéra)

Sobota 9. 3. od 19:00
Hororová groteska vyprávějící příběh Pavla, obyčejného člověka, kterého dohánějí jeho strachy. Co je sen a co je realita? Ironický jazyk Arnošta Goldflama. Sedm herců a jedenáct postav. Život, jako komedie nočních můr.

VYPRODÁNO
Neběhej s nůžkama v ruce

Pondělí 25. 3. od 19:00
Černě natřená romantická komedie mezi láskou a smrtí. Poslušný Charlie prožije velkou část života podle pravidel, a když mu diagnostikují Lou Gehrigovu nemoc, uvědomí si, že svůj život promarnil. Hra je pro všechny, kteří milují, umírají, umírají pro lásku nebo ji v sobě zabíjejí, pro ty, ve kterých nezemřela touha milovat a odvaha žít.

VSTUPENKY
Poutníci do Lhasy (premiéra)
 
Sobota 30. 3. od 19:00
Bizarní černá komedie, která rozhodně nevypráví o skupině vyrovnaných následovníků tibetského budhismu, ale spíše o partě podivuhodných jedinců, které spojuje nejenom touha změnit pokřivený svět pokřivenými metodami.

VYPRODÁNO

Hostující soubory
TRIARIUS: Fernando Krapp mi napsal dopis

Středa 20. 3. od 19:00
Hra z roku 1992 na vzorovém milostném trojúhelníku zkoumá a analyzuje samu podstatu lásky – kde se bere? Čím se živí? Dá se jí vůbec věřit? Není láska spíš nemoc? 

VSTUPENKY
Paleťáci: Impro á la Tarantino


Pátek 22. 3. od 19:00
„Co bude dál Butchi?“ „Já ti povím, co bude dál.“ Kdo by neznal legendární Tarantinův biják Pulp fiction? Paleťácký gang prozkoumal principy, které v tomhle parádním filmu fungují, a jeho členové už se třesou, aby před vámi vytvořili úplně nové historky z podsvětí.

VSTUPENKY

Premiéry ve velkém stylu
Já je někdo jiný
Pavel, hlavní hrdina hry Já je někdo jiný, je obyčejný člověk, kterého ale dohánějí jeho strachy.  Postupem času začíná mít problémy rozlišit, co je jen sen a co je realita. Hororová surrealistická inscenace Arnošta Goldflama byla pro režisérku Annu Řehůřkovou i herce výzvou, se kterou se však úspěšně poprali. V hlavní roli se představí Lukáš Kopecký, pro kterého se jedná o první velkou hereckou roli na prknech Exilu. 
Premiéra 8. 3. je již zcela vyprodaná, první repríza je v plánu 14. dubna. 
Více o představení na webu Exilu.

Poutníci do Lhasy
Výzvou bylo také nastudování současné černé komedie Poutníci do Lhasy pro inscenační tým pod vedením Nadi Kubínkové. Hra ale nevypráví o skupině vyrovnaných následovníků tibetského budhismu. Diváci budou moct sledovat příběh skupiny podivuhodných jedinců, které spojuje nejenom touha změnit pokřivený svět pokřivenými metodami, ale hlavně pocit, že někam konečně patří, a rozhodně neexistuje žádná síla jeden druhého opustit. A to i přesto, že se jedná o přátelství toxické, které doslova zabíjí.
Vyprodaná premiéra je naplánovaná na 30. března, první repríza pak na sobotu 6. dubna.

Divadlo Exil. Jsme jiné divadlo.

Co to znamená?
  • Neformální prostředí. Kravatu, sako a podpatky nechte doma.
  • Blízkost diváků. Malý prostor bez opony a křišťálového lustru zaručí, že diváci mají herce doslova na dosah.
  • Nápoje do sálu. Do baru chodíte přes jeviště a skleničku vína nebo limonády si můžete vzít s sebou do sálu.
  • Rozmanitá kulturní nabídka. Kromě řady divadelních her z našich řad k nám jezdí hostovat i jiné soubory, konají se u nás koncerty, vernisáže nebo improvizační večery.

Sledujte nás na sociálních sítích!
A buďte mezi prvními, kdo se dozví novinky.
Facebook
Instagram
YouTube
Website
© 2024 
Divadlo Exil
 Machoňova pasáž, třída Míru 60
IČO: 70157642
DIČ: CZ70157642
Tento e-mail dostáváte proto, že jste si zakoupili online vstupenku na jedno z našich představení nebo se přihlásili k odběru na našem webu.
logo