Duben našlapaný zážitky 
Jaro je tady a v Exilu se během dubna dveře prakticky nezavřou! 🌞 Program na tento měsíc je plný představení, koncertů a autorských čtení. Nebude chybět ani vernisáž a dva hostující soubory. V repertoáru máme několik nových her a další premiéra se chystá. 🤩 Stejně tak už se pomalu chystáme na letní sezónu - letos opět na Kuňce. Více se dozvíte v našem newsletteru, tak příjemné čtení! 💚

Program duben 2024
Útulek 
 
Úterý 2. 4. od 19:00

Tragikomedie o tom, co se stane, když plyšová přátelství nahradí ta skutečná. Příběh, který zaručeně potěší a pobaví ty, kteří v životě něco vášnivě sbírají. Hlavními hrdiny jsou Otakar, Ctibor a plyšáci. Moc plyšáků.

VSTUPENKY
David Kolovratník: Teatrální krajiny & Nauzea Orchestra
 
Čtvrtek 4. 4. od 19:00
Vernisáž obrazů spojená s koncertem. Spojení Davida Kolovratníka a kapely NAUZEA ORCHESTRA je jasné. Výtvarník, který se ve své tvorbě věnuje především malbě olejem, koláži a kombinovaným technikám, totiž usedá v kapele za bicí.

VSTUPENKY
Poutníci do Lhasy

Sobota 6. 4. od 19:00
Bizarní černá komedie Matěje Dadáka, která rozhodně nevypráví o skupině vyrovnaných následovníků tibetského budhismu, ale spíše o partě podivuhodných jedinců, které spojuje nejenom touha změnit pokřivený svět pokřivenými metodami, ale hlavně pocit, že někam konečně patří.

VSTUPENKY
Kráska z Leenane
 
Neděle 7. 4. od 19:00
Drsné drama o osamělém soužití matky a dcery na irském venkově hustě protkané typickým černým humorem Martina McDonagha. Maureen je ve třiceti ještě panna a musí pečovat o svou despotickou matku Mag. Dostane Maureen poslední šanci na první lásku?

VSTUPENKY
Společenstvo lůzrů

Autorské čtení Petra Kyliána a Kamila Boušky + koncert Gorale Originale Pardubicensis

Pátek 12. 4. od 19:00
Petr Kylián bude číst ze svého debutu United Loosers aneb Muži na pokraji naděje a Kamil Bouška bude číst ukázky ze svého básnického triptychu Dokumenty. Čtení doprovodí hudební skupina GOP hrající historizující písně.

Vstupné dobrovolné
Já je někdo jiný

Neděle 14. 4. od 19:00
Hororová groteska vyprávějící příběh Pavla, obyčejného člověka, kterého dohánějí jeho strachy. Co je sen a co je realita? Ironický jazyk Arnošta Goldflama. Sedm herců a jedenáct postav. Život, jako komedie nočních můr.

VSTUPENKY
Odvrácená strana Měsíce

Pondělí 15. 4. od 19:00
Černá komedie o vzpomínkách na sex, drogy a rokenrol, na kapely, které hrály o něčem, na beatové mše s elektrickými varhanami Jonika z NDR... Dá se mládnout zevnitř? A kdo udělá z mamánka muže?

VSTUPENKY
Žena v úplňku
 
Autorské čtení Lucie Mokré + koncert hudebnice Veronique

Pátek 19. 4. od 19:00
Lucie Mokrá je pardubická básnířka a prozaička.
Hudební doprovod obstará Veronika Hložková alias Veronique.

Vstupné dobrovolné
Seroš maraton

Neděle 21. 4. od 19:00

Kompletní první třídílná série seriálu na divadle v jednom večeru. Přijďte si dát serošový maraton!
Díl 1.: Výzkumák
Díl 2.: Matka útočí
Díl 3.: Agent 4PH5 zasahuje!

VSTUPENKY
Cesta do Benátek

Pátek 26. 4. od 19:00
Posmutnělá norská komedie v české premiéře. Starší bezdětní manželé spolu kdysi hodně cestovali. Po celý život spolu žili jen literaturou a uměním, na sklonku života mají ale řadu problémů, které před sebou navzájem skrývají…

VSTUPENKY
Lajka (Derniéra)
 
Sobota 27. 4. od 19:00
Psí komedie o lidských věcech vypráví příběh fenky z ulice Lajky, ze které se stala hrdinka celého psího pokolení. Vtipná, ale také velmi dojemná a křehká hra  o nespravedlnosti a o tom, že někdo jiný za vás rozhodne otázku života a smrti, a vy do toho nemáte šanci mluvit.

VSTUPENKY
Neběhej s nůžkama v ruce

Neděle 28. 4. od 19:00  
Poslušný Charlie prožije velkou část života podle pravidel, a když mu diagnostikují vážnou nemoc, uvědomí si, že svůj život promarnil. Černá komedie pro všechny, ve kterých nezemřela touha milovat a odvaha žít. 

VSTUPENKY

Hostující soubory
Divadlo Tří: Schrödingerova kočka

Čtvrtek 11. 4. od 19:00
Je ta kočka živá, nebo mrtvá? Představení, které chce diváky přesvědčit, že kvantová fyzika je vlastně sranda. Pocta všem vědcům, kteří to v životě neměli jednoduché.
Divadlo Tří bylo založeno v roce 2003 v Pardubicích a od svého počátku se věnuje interpretaci původních, autorských textů. 

VSTUPENKY
Paleťáci: Show splněných přání

Sobota 13. 4. od 19:00
Improvizační herci z Paleťáků plní na místě lidem jejich přání. Nic není domluvené předem. Nikdo netuší, o čem to přesně bude. Jedinečná show, ve které si budete moci nechat zahrát nějakou pasáž z knihy nebo scénu z filmu, ale s tím rozdílem, že její průběh nebo konec můžete ovlivnit vy sami.

VSTUPENKY
➡️ Novinky z blogu 💻
Divoká jízda s Poutníky do Lhasy
Ukázka z rozhovoru Kateřiny Fikejzové Prouzové s Naďou Kubínkovou, režisérkou představení.

Zoufalci v akci. Poutníci do Lhasy diváky zavedou do světa bizarních jedinců. Nejde o příběh hledání osvícení. Černá komedie na pomezí detektivky a thrilleru je o toxických vztazích.
Touha někam patřit nás může dovést do záhuby. Nejen tohoto tématu se dotýká čtvrtá premiéra letošní sezóny Divadla Exil. V sobotu 30. března uvedl soubor na své scéně komedii herce a spisovatele Matěje Dadáka Poutníci do Lhasy. Exil je teprve druhým českým divadlem, které po titulu sáhlo. 
Naďo, můžeš nám přiblížit příběh? Samozřejmě bez spoilerů…
Autor v prvním dějství odkrývá úmysly jedné bizarní teroristické skupiny, která bojuje bůhví proti čemu. Parta zoufalců, kteří mají jenom jeden druhého, se snaží opírat o tradiční křesťanské hodnoty a vypořádat se s těmi, kteří tento svět dovedli tam, kde dnes je. Vše dávají za vinu fousáčům – tedy hipsterům, což jsou podle nich představitelé změkčilé liberální demokracie, kteří svou okázalostí ničí tento svět. Mají svoji klubovnu a jasný plán: vystoupit jako kapela Poutníci do Lhasy v Klášterních zahradách před Dalajlámou a zůstat spolu až do konce…

Zkoušíme a loučíme se aneb co nás čeká do koce sezóny i po ní?
Očekávané derniéry a zkoušení nových představení

🟢 V dubnu se rozloučíme s představením Lajka, které se hrálo od roku 2020. V květnu nás pomalu ale jistě čeká loučení s představením Kuřačky a spasitelky, které s naším souborem nastudoval Ladislav Špiner, herec a režisér Východočeského divadla, a bylo v repertoáru Exilu dlouhých 7 let. 

🟢 Aby nám to nebylo líto, aktuálně Ladislav Špiner spolupracuje s Exilem znovu, tentokrát sáhl pro hře irského dramatika Briana Friela Tanec na konci léta, která by měla mít premiéru 14. května.
Jak ke spolupráci říká Kateřina Fikejzová Prouzová, principálka Divadla Exil: „Spolupráce s profesionály posouvá náš soubor dál. Je to pro nás tvůrčí příležitost, jak se rozvíjet a nabídnout publiku zase trochu jiné divadlo.“
Léto s Exilem na Kunětické hoře podruhé

🟢 Vloni v létě jsme nezaháleli a uspořádali několik divadelních představení na nové kryté scéně na hradě Kunětická hora. Toto letní exilovské turné se setkalo s příjemným ohlasem publika. Vyprodaná představení v historických prostředí hradu měla jedinečnou atmosféru. I přes drobné technické nedostatky, které se na letošní sezónu povedlo odstranit, jsme se do prostor hradu zamilovali a věříme, že si diváci za Exilem opět v létě najdou cestu. 

🟢 Letos jsou v plánu čtyři divadelní přestavení a jeden hudební recitál. O jaká představení se bude jednat, si necháme ale ještě chvíli pro sebe. Vše včas zveřejníme jak na webu divadla, tak na sociálních sítích. 😉

Divadlo Exil. Jsme jiné divadlo.

Co to znamená?
  • Neformální prostředí. Kravatu, sako a podpatky nechte doma.
  • Blízkost diváků. Malý prostor bez opony a křišťálového lustru zaručí, že diváci mají herce doslova na dosah.
  • Nápoje do sálu. Do baru chodíte přes jeviště a skleničku vína nebo limonády si můžete vzít s sebou do sálu.
  • Rozmanitá kulturní nabídka. Kromě řady divadelních her z našich řad k nám jezdí hostovat i jiné soubory, konají se u nás koncerty, vernisáže nebo improvizační večery.

Sledujte nás na sociálních sítích!
A buďte mezi prvními, kdo se dozví novinky.
Facebook
Instagram
YouTube
Website
© 2024 
Divadlo Exil
 Machoňova pasáž, třída Míru 60
IČO: 70157642
DIČ: CZ70157642
Tento e-mail dostáváte proto, že jste si zakoupili online vstupenku na jedno z našich představení nebo se přihlásili k odběru na našem webu.
logo